Jeden z největších a nejmodernějších aquaparků se otevírá

Jeden z největších a nejmodernějších aquaparků se otevírá

Publikováno 21.5.2015

Na špici aquaparků v Evropě se letos usadil nově otevřený Aquacolors v chorvatské Poreči. Podívejte se.

Jeden z největších a nejmodernějších aquaparků se otevíráV polovině května letošního roku byl zahájen provoz s názvem „AQUACOLORS“, který vybudovala česká firma Signum. Firma investovala do tohoto aquaparku 25 milionů eur.

15. května 2015 proběhlo slavnostní otevření, kterého se zúčastnili i zástupci vedení naší společnosti a Divize 5.

Chloubou aquaparku je jeho dvanáct tobogánů a skluzavek o délkách 100 až 200 metrů. Polovina z nich se absolvuje na gumových člunech.

Nechybí ani líná řeka, která je v podobě vodního toku širokého 3 metry a dlouhého 500 metrů vedena v četných zákrutech celým parkem. V centru aquaparku je na ploše 2 700 m2 ohromný bazén s umělým vlnobitím, které bylo také součástí naší dodávky.

 

Jak již  název AQUACOLORS naznačuje, důraz je kladen na barevné řešení celého areálu i jednotlivých atrakcí a různé barevné efekty.

Aquapark rozkládající se na ploše 7,5 hektaru může přijmout denně až 5 000 návštěvníků, kteří tu vedle vodních radovánek najdou i dostatek příležitostí k další rekreaci a spoustu zajímavých volnočasových aktivit. Aquapark disponuje nejmodernějšími technologiemi v daném oboru a celý koloběh vody tvoří uzavřenou soustavu, v níž se voda po použití čistí a znovu používá z více než 95 procent.

 

Poděkování ředitele divize

Jeden z největších a nejmodernějších aquaparků se otevíráNa stavbě výše uvedeného aquaparku se významně podílela i naše společnost. Divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie realizovala celou technologickou část vodního hospodářství, atrakcí a generátoru vln pro vlnový bazén a línou řeku.

Do projektu se aktivně zapojil celý tým divize, od přípravy projektové dokumentace až po vlastní dodávku přispěl každý svým dílem, jehož výsledkem bylo zdárné dokončení zakázky.

Přímo na místě řídil celou realizaci Michal Pospíšil, který byl na stavbě od položení prvního potrubního rozvodu a prošel stavbou i přes četné legislativní problémy až do konce vlastních montážních prací.

Dokončením a zprovozněním aquaparku byl následně pověřen náš osvědčený servisní technik Jirka Bravený. Jirka je vynikajícím odborníkem a má za sebou již celou řadu úspěšně dokončených akcí, mohu zmínit například aquaparky v Srbsku, Olešné, Pasohlávkách a další.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem pracovníkům divize, kteří se podíleli na úspěšné realizaci zakázky, za dobře odvedenou práci.

Petr Ševela