Bazénové technologie pro vnitřní nerezové bazény UP Olomouc

Nový bazén nejen pro studenty a nejen pro Olomouc

Publikováno 27.7.2015

V červenci 2015 byla dokončena výstavba Aplikačního centra BALUO Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Bazénové technologie pro vnitřní nerezové bazény UP OlomoucProlne se v něm výzkum lidského pohybu s praxí při vývoji nových sportovních a rehabilitačních pomůcek a zařízení. Výstavbou aplikačního centra získala fakulta na ploše více než 4000 m2 sportoviště, testovací halu, bazén, laboratoře, prototypové dílny a další zázemí.

Centrum, jehož název je zkratkou anglického Bases of Application Life Utilities Olomouc, bude sloužit i komerčnímu výzkumu. Projekt Aplikačního centra BALUO jako první ve střední Evropě tvoří zázemí pro vývoj a inovace průmyslové produkce určené pro podporu pohybové aktivity nejširších skupin obyvatel a rozvoje zdravého životního stylu. Celkové náklady na vybudování a zařízení centra činí 160 milionů korun.

 

Testovací vodní nádrž je přízemní stavbou s technickým podzemním podlažím. Objekt je svou podélnou osou orientován souběžně s osou budoucího respiria. Bazén má délku 25 m se čtyřmi plaveckými drahami. Součástí dispozice je také rehabilitační bazének a nádrž s protiproudem.

Předmětem díla Divize 5 byl návrh, dodávka a montáž komplexní bazénové technologie pro plavecký bazén, rehabilitační/ rekondiční bazén, výcvikový bazén. Součástí technologické úpravy bazénové vody byla i hydroizolace speciální bazénovou fólií a dodávka polypropylénových nádrží. Další součástí technologické úpravy bazénové vody byla oběhová čerpadla zn. Herborner Pumpen, tlakové filtry, automatické dávkovací zařízení chemikálií a další zařízení. Ve všech recirkulačních okruzích byla instalována kompletní středotlaká UV lampa včetně elektroniky, zářičů a ostatních náležitostí pro eliminaci vázaného chloru.