Rekonstrukce kúpaliska v Nemšovej, Slovensko

Rekonstrukce koupaliště Nemšová dokončena

Publikováno 15.7.2016

Koupaliště slovenského města Nemšová zavřelo své brány v roce 2012. Veškeré rekonstrukce byly provedeny letos na jaře.

Rekonstrukce kúpaliska v Nemšovej, SlovenskoKoupaliště se tak na hlavní letní sezonu mohlo otevřít 1. července. V první řadě šlo o spokojenost občanů města, ale také ostatních návštěvníků.

Naše divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie se podílela na této rekonstrukci dodávkou kompletní bazénové technologie k novému nerezovému bazénu. Tvar a velikost bazénu zůstala stejná, avšak z plaveckého bazénu se stal bazén víceúčelový.

Najdeme zde plaveckou část, která se skládá ze třech plaveckých drah a startovních bloků. Další část bazénu je pro relaxaci. Z atrakcí zde můžeme najít trubkovou masážní lavici, trubková masážní lehátka, vodní chrliče, dnovou vzduchovou perličku, houpací bazének, šplhací síť a lanový most. Rohová část bazénu je vyhrazena pro dojezd ze skluzavky. Bazén je dále vybaven vstupním schodištěm, bazénovými žebříky a také vstupem pro tělesně postižené.

 

Do strojovny bazénové technologie pro filtrační okruh jsme dodali a namontovali vícevrstvé pískové filtry, filtrační oběhová čerpadla, výměník tepla a dávkovací stanici pro dávkování chemie. Dále jsme dodali čerpadla a dmychadla pro bazénové atrakce. Veškeré zařízení bylo propojeno potrubím PVC-U a dopojeno na příruby nerezového bazénu. Akumulační nádrž byla vyložena bazénovou fólií.

 

Součástí areálu koupaliště je také dětský bazén, kde původně rekonstrukce nebyla plánována. Naší dodávkou zde bylo vyložení bazénovou fólií a osazení nových rámečků trysek a skimmerů. Dále jsme opravili popraskané potrubí v technologické místnosti pro dětský bazén.

Fotky z průběhu rekonstrukce