Dodávka bazénové technologie pro Aqualand Moravia zajistil Centroprojekt

12 tobogánů a 7 bazénů: Vítejte v Aqualandu Moravia

Publikováno 5.7.2013

Srpen si zapsali všichni milovníci vodních radovánek – otevřel se jeden z nejmodernějších aquaparků nejen v České republice, ale i v Evropě.

Dodávka bazénové technologie pro Aqualand Moravia zajistil CentroprojektPředmětem provedených stavebních prací naší divizí Aquaparků, bazénů a bazénových technologií bylo zhotovení kompletní dodávky a montáže technologického zařízení vodního hospodářství bazénů (relaxační, 3 dětské, vlnový, bazén s atrakcemi, dojezdové bazény a 6 whirlpoolů).

Součástí díla byla i kompletní dodávka technologického a interiérového zařízení wellness, technologického zařízení čerpání a předúpravy jezerní a geotermální vody. Dále byla předmětem provedených prací technická pomoc při výstavbě a montáži atrakcí, která spočívala v koordinaci výstavby tobogánů a ocelových konstrukcí.

Předmětem dodávky byla také dodávka a montáž technologického zařízení úpravny pro výrobu pitné vody.

Dílo bylo prováděno v období od září 2012 do července 2013.

Investiční náklady aquaparku

Celková výše investice: 1,2 miliardy Kč
Podíl Centroprojektu na dodávce: 69,5 mil. Kč

Aqualand Moravia, nejmodernější zábavní park u nás, leží na severním okraji nádrží Nové Mlýny poblíž Pasohlávek, asi 20 minut jízdy autem z Brna, na hlavním tahu Brno–Mikulov–Vídeň.

Maximální kapacita je 8000 návštěvníků denně.

Dodávka bazénové technologie pro Aqualand Moravia zajistil Centroprojekt

 

Dispoziční řešení vodního areálu

Dodávka bazénové technologie pro Aqualand Moravia zajistil CentroprojektModerní areál pokrývá plochu téměř šesti hektarů. Vnější i vnitřní dispozice nese s vazbou na historický kontext názvy inspirované římskými lázněmi. Motiv římských lázní se prolíná celým areálem: v názvech jednotlivých částí, ve výzdobě stěn v duchu římské antiky nebo v podobě maskotů – nově vytvořených sourozenců Aurelie a Markuse. V kryté vstupní hale jsou pokladny, a obchod. Nedílnou součástí zázemí jsou sociální zařízení a bezmála tři tisíce šatních skříněk.

Část provozu nazvaná NEPTUNÁRIUM nabízí vnitřní relaxační bazén spojený průplavem s venkovním relaxačním bazénem. V hale jsou také dva dětské bazény vybavené atrakcemi. Tyto bazény jsou provozované celoročně. Najdeme zde i bazén s atrakcemi a bazén s vlnobitím, které jsou v provozu v letním období.

Hala atrakcí, nazvaná ADRENALIUM, nabízí deset tobogánů a skluzavek, mezi něž patří například oblíbené U Wave, Kamikadze, Supercrater nebo Wild River.

Ve venkovní části areálu se nachází soubor dvou atrakcí pod názvem KOLOSEUM, který sdružuje tobogány ABYSS a BOOMERANGO, určené pro trojmístné rafty. V této části lze také nalézt dětská hřiště a dostatek travnatých ploch pro děti i dospělé.