Modernizace koupaliště ve Štětí

Slavnostní otevření koupaliště ve Štětí

Publikováno 7.6.2013

Ve Štětí se dočkali otevření rekonstruovaného městského koupaliště. Na své si přijdou děti i dospělí.

Bazénové technologie pro Bratrušovské koupaliště v ŠumperkuZa zvuku swingového orchestru při slavnostním znovuotevření dne 14. června 2013 přestřihli pásku k modernímu areálu první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a představitelé města, starosta Tomáš Ryšánek a místostarosta Miroslav Andrt. Za společnost Centroprojekt se slavnostního otevření zúčastnil ředitel Divize 5 Petr Ševela.

Opravené koupaliště v číslech

Rekonstrukce městského koupaliště, na které se významně podílela Divize aquaparků, bazénů a bazénových technologií, začala v prosinci roku 2011 a celková suma oprav se vyšplhala na částku 45 milionů korun.

Původní těleso plaveckého bazénu bylo kompletně rekonstruováno, již nevyhovující původní bazénová technologie byla nahrazena kompletně novou technologií, odpovídající veškerým platným normám a předpisům.

Plavecký bazén je vybaven nově dětskou skluzavkou a skokanským můstkem, lezeckou stěnou, masážní lavicí a lehátky, chrliči a perličkami, zároveň byl také upraven dojezd tobogánu.

Původní dětský bazén byl nahrazen novým, vybaveným perličkou a vodním deštníkem. Pro děti bylo rovněž realizováno nové dětské hřiště a pro návštěvníky areálu jsou k dispozici hřiště pro beach volejbal a minigolf.