Veletrh CONECO v Bratislavě

Bazény od nás na slovenském veletrhu CONECO

Publikováno 7.4.2009

Na přelomu března a dubna jste nás mohli potkat na největším stavebním veletrhu na Slovensku – CONECO v Bratislavě, který je často symbolicky chápán, jako zahajovací ceremoniál nové stavební sezóny.

Letošní jubilejní 30. ročník doprovázela rozsáhlá mediální kampaň, která slibovala vysokou návštěvnost a bohatý doprovodný program veletrhu. Souběžně s Conecem, v rámci jednoho řádně zaplaceného vstupu, mohli návštěvníci zavítat i na další veletrhy:

  • CLIMATHERM: 13. mezinárodní specializovaná výstava klimatizace a vzduchotechniky,
  • RACIOENERGIA: 19. mezinárodní veletrh využití energie,
  • CONECOINVEST: 3. prezentace investičních záměrů,
  • SLOVREALINVEST: 5. specializovaný veletrh nemovitostí.

Kvůli širokému oborovému rozsahu veletrhů bylo realizátorem nutné zajistit dostatečné prostory, proto bylo využito 9 interiérových výstavních hal a 2 externí plochy areálu Incheba.

Stejně jako v minulých ročnících se na veletrzích prezentovali vystavovatelé z různých zemí – kromě České republiky a Slovenska například z Maďarska, Rakouska, Německa, Polska, Belgie, Turecka, Ruska či z Filipín. Veletrh tímto potvrdil svůj mezinárodní záběr.

Při příležitosti jubilejního ročníku veletrhu se osazenstvo stánku zúčastnilo slavnostního galavečera, který se konal v hale Expo areálu Incheba. Na úvod večera byl promítnut krátký film rekapitulující uplynulé ročníky veletrhu, který dokonale vykreslil vývoj nejen samotného veletrhu, ale celého stavebního průmyslu.

Program večera pokračoval sice krátkými, přesto úžasnými hudebními koncerty. Kulturní program zahájila slovenská zlatá slavice roku 1999 Jana Kirschner a poslech jejích písní na živo byl opravdu nezapomenutelným zážitkem. Pomyslnou štafetu hudebního programu poté převzal Pavol Hammel a večer završila svým hudebním vystoupením kapela Desmod, jejíž melodické rockové písně stojí za opakovaný poslech.

Účast na veletrhu poskytla možnost opětovně se zviditelnit a dále upevnit přední postavení na slovenském stavebním trhu. Podařilo se navázat nové obchodní kontakty a utužit stávající pracovní vztahy s architekty, investory a provozovateli koupališť a aquaparků. Veletrh splnil všechna očekávání a věřme, že otevřel cestu k zajímavým zakázkám.