Na veletrhu Bazény, sauny, solária a wellness 2009

Na veletrhu Bazény, sauny, solária a wellness 2009

Publikováno 25.2.2009

Ve dnech 19. – 22. března 2009 proběhl na výstavišti v pražských Letňanech 5. jubilejní ročník bazénového veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA a WELLNESS, kterého se účastnila i naše divize 5 -bazény a bazénové technologie.

Tento veletrh je považován za největší a nejprestižnější veletrh svého druhu v ČR a účastní se jej i zahraniční vystavovatelé. A protože i CENTROPROJEKT se právem řadí na bazénovém trhu k nejvýznamnějším firmám realizujícím aquaparky, koupaliště a privátní bazény, nemohl náš stánek pochopitelně chybět.

První dva dny veletrhu jsou zpravidla určeny odborné veřejnosti, která má kromě možnosti navštívit jednotlivé stánky firem i příležitost zúčastnit se odborného doprovodného programu, který zahrnuje mezinárodní přednášky, konference, semináře a workshopy.

Zbývající dva dny veletrhu jsou otevřeny také širší veřejnosti. V těchto dnech se náš stánek často stával útočištěm rodin, které víkendový čas trávily společně prohlídkou expozic. Zatímco si děti vyhrály na berušce, rodiče měli možnost s námi konzultovat návrhy a realizace privátních bazénů. Aby se vystavovatelé po náročných dnech mohli odreagovat a navzájem lépe poznat, doprovázel průběh veletrhu také společenský program.

Největší událostí pro nás byl zahajovací společenský večer, který se konal v reprezentativních prostorách multifunkčního areálu Eden, který je současně domácím stadionem fotbalového klubu SK Slavie Praha. Program pokračoval vyhlášením soutěží o nejlepší expozici Top Expo, nejlepší exponát Grand Prix a Bazén roku (odborná porota ocenila stavbu Krytého bazénu ve Valašském Meziříčí). Pro zájemce následovala exkurze do zázemí stadionu, VIP boxů, šaten a střídaček týmů. Vrcholem večera a největším zážitkem pro mužské osazenstvo byla charitativní „penaltová show“, která nabízela možnost zkusit si přímo na trávníku stadionu kopnout penaltu na slávistického reprezentačního gólmana do 21 let Jakuba Diviše.

Za každého, kdo v penaltovém souboji neuspěl a branku nedal, přispěl organizátor večera částkou 100 Kč na konto kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. I přes urputné snažení jsme i my přispěli 200 korunami a jediný Milan Prudký se stal nejspíše na dlouhou dobu posledním „zlíňákem“, který na tomto stadionu vstřelil gól. V daném časovém limitu se gólmanovi podařilo zlikvidovat 97 penalt a na charitu tak putovalo 9700 Kč. Věříme, že jsme díky prezentaci na veletrhu utkvěli v paměti mnoha veřejným i privátním investorům a že jsme úspěšně navázali kontakty pro budoucí spolupráci.