Brněnská Riviéra: mezi 15 nejlepšími ve Stavbě roku České republiky

Publikováno 30.10.2018

V prestižní soutěži o nejlepší stavbu České republiky byla Riviéra mezi 42 přihlášenými stavbami jediným koupalištěm.

Do soutěže byla přihlášena pestrá směs staveb, mezi kterými vybrat ty nejlepší bylo pro odbornou porotu jistě velkým oříškem. Ta musela vybírat mezi realizacemi jako jsou komerční objekty, obytné a rodinné domy, golfový resort nebo i pivovarem.

Mezi autory a projektanty dalších staveb byla zvučná jména jako Studio Olgoj Chorchoj, Stanislav Fiala, Teen engineering, VPÚ Deco Praha nebo třeba Jakub Cigler Architekti.

Samotná Riviéra byla jediným rekreačním objektem mezi dalšími třemi sportovními stavbami. A samotná proměna brněnského koupaliště nebyla malá – Centroprojekt měl při obnově tohoto známého koupaliště roli generálního projektanta a v případě bazénových technologií i jejich projekt a dodávku. Cena celé realizace se vyšplhala na téměř 220 milionů korun.

Za způsob provedení a zatraktivnění původního areálu podle současných požadavků návštěvníků se Riviéra dostala mezi 15 finálových staveb.

 

Chcete se podívat na video přímo na Youtube kanálu Centroprojektu? Prosím, následujte tento odkaz.

 

Další želízko v ohni

Bazénové technologie pro vnitřní nerezové bazény UP OlomoucČekáme také na vyhlášení výsledků soutěže Česká cena za architekturu. Právě zde soutěží rozsáhlý Kampus Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého – AC Baluo a Centrum kinantropologického výzkumu.

O stavbě si můžete přečíst více v jejím profilu na stránkách soutěže, technické parametry pak v našich referencích.

Přihlašovatelem je autor stavby, architektonický atelier-r, Centroprojekt byl dodavatelem bazénové technologie.

Výsledky budou zveřejněny v polovině listopadu, jakmile je budeme znát, obratem je zveřejníme.