Další bazén se závodními parametry – tentokrát 25m bazén v Lázních Zlín

Publikováno 18.10.2021

Pouhé 4 měsíce nám stačily na kompletní rekonstrukci bazénové vany v 25m bazénu a instalaci nového nerezového povrchu v areálu zlínských lázní.

 

 

Novinky pro amatérské i závodní plavce

„Mezi zásadní novinky patří například zvětšení bazénu. Šlo sice pouze o dva centimetry, ale díky této změně splňuje bazén požadavky mezinárodní plavecké federace FINA. Pokud by zde například padl plavecký rekord, může být oficiálně uznán,“ prozradil primátor města Jiří Korec.

 

 

Zásadní úpravou je výměna dožité plastové bazénové folie za nerezový 25metrový plavecký bazén s lepší hydrodynamikou kolování bazénové vody. V něm se také sníží množství používané bazénové chemie.

 

 

„Na balkónu nad stropem vznikla krásná vlna. Díky instalaci akustických a pohltivých panelů na stěny a stropy dojde k výraznému zlepšení akustiky. To by měli ocenit návštěvnici, trenéři, ale i plavčíci,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Krycí markýza nad bazénovou galerií je replikou původního a nedochovaného vlnitého podhledu. Tímto způsobem se do interiérového prostředí haly vrátilo původní tvarové řešení této konstrukce od autora stavby, architekta Vladimíra Karfíka.

 

 

Rekonstrukce se projevila také novými obklady, dlažbou, vzduchotechnikou a elektroinstalací včetně osvětlení bazénové haly.

 

 

Účastníci stavby

Investor / STEZA Zlín, spol. s r.o.
Generální dodavatel / CENTROPROJEKT GROUP, a.s., divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie
Generální projektant / CENTROPROJEKT GROUP, a.s., divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost
Investice / 31,1 mil. Kč bez DPH