Do Barcelony? Na veletrh Priscina!

Do Barcelony? Na veletrh Priscina!

Publikováno 27.11.2011

Do Španělska? To se stane, když nás obchodní partner Vágner pozval na veletrh, na fotbal a do kláštera.

Účast na výstavě byla spojena i s návštěvou výrobny čerpadel Bomba Saci a výrobnou filtrů IML.

veletrh-priscina-barcelona-2011-b_bazeny-centroprojektPrestižní veletrh v jižní Evropě

Druhý den pobytu byl ve znamení navazování kontaktů, setkání s dodavateli a čerpání nových informací z oboru na výstavě FIRA Barcelona. Večer toho dne byla na programu večeře s firmou IML a ochutnávky všelijakých místních specialit jako mořských příšerek, škeblí, chobotnic, ale třeba i humra.

Nejen prací živ je člověk

Po náročném dni stráveném na výstavě a s obchodními partnery, došlo i na poznávání krás Barcelony.

veletrh-priscina-barcelona-2011-d_bazeny-centroprojektDen začal výletem na vápencovou horu Monserrat poblíž Barcelony, u níž stojí světoznámý benediktinský klášter. Jde o jedno z nejposvátnějších míst Katalánska, zasvěcené Panně Marii Monseratské. V klášteře se nachází bazilika s Černou Madonou a hrobky aragonských králů. Klášter je umístěn na krásném místě, na skalní plošině vysoko nad údolím.

Tím největším zážitkem z celého pobytu byla návštěva fotbalového zápasu na Camp Nou mezi FC Barcelona a FC Sevilla. Vidět hru Barcelony na živo bylo opravdu vzrušující, zvlášť s dalšími 100 tisíci diváky.

Rozšířujeme obzory

Třetí den patřil výletu na horu Tibidabo, se zábavným parkem a katolickým chrámem s velkolepým pohledem na město Sagrat Cor a v odpoledních hodinách návštěva muzea FC Barcelona.

Předposlední den byl spojen s návštěvou firmy Bomba Saci, zejména s výrobou, kde bylo možno vidět postup výroby čerpadel od malých kilových, až po velká cca 200 kilová čerpadla. Proběhlo i seznámení se s vlastní montáží, tlakovou zkouškou a také s výstupní kontrolou čerpadel, které se poté expedují k nám, tedy odběrateli.

Po přesunutí do Costa Bravy v Gironě, přišla na řadu návštěva laminátových filtrů firmy IML a spolu s ní ukázka postupu výroby filtrů, procesu laminátování a finální nátěry a výstupní kontroly. Návštěva města Barcelony, výstavy FIRA a výroben našich dodavatelů, byla nevšedním zážitkem a také přínosem z profesního hlediska.