Jak ukončují sezonu bazénáři

Jak ukončují sezonu bazénáři

Publikováno 3.8.2009

Stalo se pravidlem uplynulých let, že se v první polovině září sejdou v Praze zástupci bazenářských firem, příznivci vody, bazénů a koupání a společně zakončí bazenářskou sezónu uplynulého roku.

V dřívějších letech se účastníci sjížděli v odpoledních hodinách a u dobrého pití a jídla probírali vše potřebné. Před třemi lety se pořadatel celé akce, kterým je firma Vágner Pool, rozhodl, že dodá této unikátní sešlosti na atraktivitě, a proto se doprovodným programem stal amatérský fotbalový turnaj – Vágner Cup.

I v letošním roce se skupina našich bazénářů turnaje zúčastnila. Přestože myšlenkou fotbalového turnaje je především zábava v duchu fair-play, rok od roku kvalita fotbalových výkonů jednotlivých týmů roste a k zápasům přistupují velmi zodpovědně.

Na turnaj přijíždí týmy v brzkých ranních hodinách. Po prezentaci jsou týmy rozlosovány do čtyř skupin, kde se následně hraje systémem každý s každým – každé utkání trvá 12 minut. Fotbalové boje se odehrávají na travnatém plácku za sídlem firmy Vágner Pool. Po dvou uplynulých ročnících, kdy naši bazénáři nepostoupili ze základní skupiny, se jim letos podařilo postoupit do čtvrtfinále bez jediné inkasované branky. Ve čtvrtfinále náš tým opět zvítězil a vrhl se do bojů o medaile. Bohužel v utkání o postup do samotného finále turnaje jsme prohráli s budoucím vítězem celého turnaje – týmem firmy Ekocis – těsným výsledkem 1:2.

V boji o 3. místo pak naši bazenáři nešťastně podlehli v penaltovém rozstřelu.

Po fotbalových bitvách nastal čas na doplnění energie a tekutin, a tak si všichni zástupci bazénářských firem vychutnali bohatý raut za hudebního doprovodu skupiny Laura a její tygři a při vzájemných diskuzích zakončili bazenářskou sezónu. Letošní 4. místo z 15 zúčastněných týmů je pro nás velkým úspěchem a už nyní se těšíme na další ročníky.