Nové bazénové technologie pro koupaliště v Hutisku-Solanci

Otvírá se znovuzrozené koupaliště v Hutisku-Solanci

Publikováno 2.8.2009

V obci Hutisko – Solanec v turistické oblasti Moravských Beskyd bylo v červnu slavnostně otevřeno nově zrekonstruované koupaliště.

Stávající betonové koupaliště, které bylo uvedeno do provozu již bezmála před třiceti lety, nesplňovalo základní hygienické normy potřebné k jeho provozu. Komplex skládající se z plaveckého bazénu a z dětského brouzdaliště tak nutně podstoupil celkovou modernizaci.

Na základě projektové dokumentace zpracované, kterou zpracovali naši projektanty-bazénáři, byl původní plavecký bazén o rozměrech 50 x 22m zkrácen na rozměr 45 x 22m. V místě zkrácení bazénu vznikl prostor pro novou akumulační jímku.

Kolem bazénu i brouzdaliště byly vybudovány nové žlábky. V blízkosti bazénu vyrostl technologický objekt, kde jsou umístěny pískové filtry a dávkovací zařízení bazénové chemie, zajišťující nezávadnost a čistotu bazénové vody.

Na vyložení obou bazénů byla využitá bazénová fólie DLW, která spolu s blankytně modrou vodou láká spoustu návštěvníků.

Rozsáhlá, téměř 15 mil. Kč rekonstrukce, byla financována z evropských strukturálních fondů v rámci Regionálního programu Střední Moravy a generálním dodavatelem celé stavby byla stavební společnost RENO spol. s r.o.