V realizaci: Letní koupaliště Flošna v Hradci Králové

Koupaliště Flošna Stavbou roku 2010 České republiky

Publikováno 15.10.2010

Letní koupaliště v Hradci Králové se dočkalo prestižního ocenění Stavba roku 2010. Velkou a zodpovědnou práci pro výstavbu tohoto koupaliště odvedla hned na začátku investice společnost Centroprojekt, protože v zakázce vystupuje jako generální projektant.

Naše projekční kancelář vypracovala tyto stupně projektové dokumentace:

  • studie,
  • dokumentace pro územní rozhodnutí,
  • dokumentace pro stavební povolení,
  • realizační dokumentace včetně autorského dozoru.

Divize bazénů a bazénových technologií zajistila dodávku a montáž bazénové technologie, komplex nerezových tobogánů, líné řeky a wellness.

Autorem projektu je Ing. arch. Jaroslav Ševčík.

Řešení venkovní části:

Venkovní část tvoří nerezové bazény a tobogány. Koupališti dominuje plavecký bazén o délce padesáti metrů. Další bazén je s proudovým kanálem, perličkou, chrličem a masážními tryskami. Dětem bude sloužit bazén se skluzavkami, vodním ježkem, sedacími bójkami, vodními děly a malým proudovým kanálem.

Návštěvníci mohou vyzkoušet několik netradičních atrakcí jako je tobogán délky 64m s dojezdem do Lazy River, skluzavka JUMP s dojezdem do nerezového bazénu, která je 18m dlouhá a start je ve výšce 7,4m. Netradiční atrakce Crazy River jistě nadchne tobogánové nadšence. Tento tobogán se sjíždí na nafukovacích duších a návštěvníci se po jeho sjetí dostanou přímo do koryta líné řeky, kde objedou celý komplex tobogánových atrakcí.

 

Řešení vnitřní části:

Vnitřní část nabízí relaxaci v oddychovém keramickém bazénu, který je vybaven vodními i vzduchovými atrakcemi nebo ve whirlpoolu s barevným osvětlením, které dodává bazénům příjemnou a jedinečnou atmosféru. Pro příznivce wellness je součástí areálu finská sauna a bio sauna, parní kabina, aroma kabina, které jsou určené k uvolnění a relaxaci organismu. Dále je wellness provoz vybaven speciálním lůžkem Vichy.