Bazénové technologie pro rekonstrukci koupaliště Kníže v Jičíně dodal Centroprojekt

Otvírá se další venkovní koupaliště, tentokrát v Jičíně

Publikováno 11.10.2010

Slavnostního otevření se dne 27. srpna dočkalo koupaliště v Jičíně. Zkušební provoz koupaliště potrvá do léta příštího roku.

V úvodu dne došlo na slavnostní přestřižení pásky, tímto krokem bylo koupaliště oficiálně otevřeno a po přípitku se všichni odebrali na jeho prohlídku. Provozovatelem koupaliště Kníže bude Sportovní zařízení města Jičína. Při zahájení stavby slíbil starosta občanům, že pokud se vše zdárně povede dokončit, tak jako první sjede po tobogánu.

Bazénové technologie pro rekonstrukci koupaliště Kníže v Jičíně dodal CentroprojektAčkoliv pátečnímu otevření nepřálo počasí, starosta svému slovu dostál a následován místostarosty, opravdu otestoval tobogán. Během dne se pak na připraveném pódiu postupně vystřídalo hned několik kapel, mezi nimi nechyběla například ani zpěvačka Heidi Janků nebo Maxim Turbulenc.

Projekt „Rekonstrukce veřejného koupaliště Kníže“ zdaleka neznamenal pouhou výměnu bazénové vany, instalaci nových atrakcí a technologie. Komplexní opravu vnitřního areálu koupaliště provází rekonstrukce okolních příjezdových komunikací a ulic, vznik nové okružní křižovatky, parkovišť a cyklostezky a založení nové hráze rybníka.

Mimo kvalitní bazénové technologie čištění vody, nerezových van a zábavních prvků prošel revitalizací celý areál budov. Do něj patří např. přestavba již nevyhovující restaurace, zbudování nových šaten, sociálního zázemí, věže plavčíka a dvou vstupních bran. Střed areálu koupaliště tvoří nerezová vana, která má nepravidelný tvar a je členěna do tří částí.

Plavecká část má čtyři plavecké dráhy se startovacími bloky a vyznačenými plaveckými pásy.

Rekreační část obsahuje zábavné atrakce jako jsou:

  • masážní sedátka,
  • chrlič,
  • vodní gejzír,
  • masážní trysky,
  • vodní clona,
  • perličková lůžka,
  • houpací bazén.

Dojezdovou část 69 metrů dlouhého tobogánu a větší dvojskluzavky tvoří dojezdový bazén, který je oddělen lávkou a vodní clonou. Součástí je i samostatný dětský bazén se skluzavkou pro děti, vodním ježkem a hříbkem, který je od rekreačního bazénu oddělen sníženou úrovní a částečně nerezovým zábradlím.