Centroprojekt připravil rekonstrukci venkovního koupaliště včetně bazénové technologie

Koupaliště v Sazovicích: Když se architektura snoubí s bazénem

Publikováno 18.8.2010

Při pohledu na rozvodněný potok a bahno valící se do bazénu jen málokdo věřil, že by se koupaliště skutečně otevřelo v plánovaném termínu 26. června.

Místní se ale nevzdali a nový areál spolu s montéry Centroprojektu vysvobodili z bahna a opravili. Proto není divu, že jsou obyvatelé Sazovic na své koupaliště tolik pyšní.

V novém sportovním areálu je pro ně vybudováno nejen koupaliště, ale také malé wellness centrum a moderní restaurace. Sportovci ocení i tenisové kurty, dvě oplocená hřiště na malou kopanou s umělým povrchem a víceúčelovou sportovní plochu pro tenis, hokej na bruslích, florbal a další sporty.

Moderní komplex vyrostl na místě původního koupaliště, které již technicky nevyhovovalo a bylo před čtyřmi lety uzavřeno z hygienických důvodů.

 

Nové koupaliště je velké 25 x 12 metrů a je doplněno zázemím se sprchami a toaletami. Dominantou komplexu je architektonicky zajímavě řešená restaurace s lávkou, která má hlavní nekuřácký prostor pro 45 lidí a stejný počet míst k sezení na terase. Nechybí ani salonek pro soukromé oslavy a akce s kapacitou do 24 lidí.

Původní zdevastované koupaliště se sportovištěm, které v Sazovicích sloužilo od roku 1989, odkoupila firma MRB Sazovice od obce v roce 2007 za symbolickou jednu korunu. Stavba nového komplexu začala v květnu loňského roku.