Chorvatský aquapark Aquacolors v Poreči uspěl ve Stavbě roku Zlínského kraje

Ocenění pro Aquacolors ve Stavbě roku Zlínského kraje

Publikováno 27.5.2016

Chorvatský aquapark uspěl v kategorii staveb mimo Zlínský kraj. Odbornou porotu zaujala složitost, technologie a celkové parametry celého vodního areálu.

 

Ve srovnání s dalšími stavbami ve své kategorii se jednalo také zdaleka o nejrozsáhlejší a finančně nejnáročnější realizaci. Jen pro srovnání – průměrná cena dalších pěti realizací ve stejné kategorii byla necelých 260 milionů Kč oproti ceně 25 milionů EUR za Aquacolors.

 

Chorvatský aquapark Aquacolors v Poreči uspěl ve Stavbě roku Zlínského kraje

 

Investované peníze jsou v prostoru cca 7,5 hektaru vidět na velikosti a množství atrakcí – bazén s umělým vlnobitím na ploše 2700 m2, jedna z nejdelších líných řek v Evropě o délce 500 m nebo 12 tobogánů o celkové délce 1 kilometr. Bazénová voda je také z 95 % filtrována a čištěna a opětovně používána. Také tyto parametry zaujaly odbornou porotu natolik, že se rozhodla tomuto vodnímu areálu udělit čestné uznání.

 

 

Úspěch mezi stavbami mimo Zlínský kraj

Jednou ze sedmi kategorií soutěže jsou také stavby realizované mimo území Zlínského kraje, avšak s účastí místní firmy. Právě díky naší dodávce bazénových technologií jsme mohli přihlásit tento chorvatský aquapark.

Vedle samotného Aquacolors byly přihlášeny i tyto stavby:

 

V soutěži uspěly také další stavby Centroprojektu. Podívejte se i na ně v článku Získali jsme tři ocenění ve Stavbě roku Zlínského kraje.

Slavnostní galavečer proběhl ve čtvrtek 26. května v otrokovické Besedě, kde se sešlo více než 200 hostů z řad stavebních a projektových firem, architektů a investorů.