Opět v Bratislavě, opět CONECO!

Publikováno 17.3.2010

Ve dnech 23. – 27. března 2010 proběhl na výstavišti INCHEBA v Bratislavě již 31. ročník stavebního veletrhu CONECO, kterého se zúčastnila i divize 5 – bazény a bazénové technologie.

Možnost prezentace využilo 636 firem z devíti zemí působících v různých odvětvích stavebnictví. Obsadily plochu 47 750 m². Tento rok nejkomplexnější veletrh zaměřený na stavebnictví přitáhl 152 196 návštěvníků ze Slovenska a jiných zemí.

První den veletrhu je zpravidla určen odborné veřejnosti, která má kromě možnosti navštívit jednotlivé stánky firem i příležitost zúčastnit se odborného doprovodného programu, který zahrnuje mezinárodní přednášky, konference, semináře a workshopy. Zahajovací den byl také ve znamení společenského programu, kde se vystavovatelé mohli navzájem lépe poznat a taky navázat nové kontakty.

Zbývající dny veletrhu jsou otevřeny také širší veřejnosti. V těchto dnech se náš stánek často stával útočištěm rodin a studentů, kteří byli zejména z STU Bratislava, a měli vstup zdarma. Zatímco si děti vyhrály na rybce, rodiče měli možnost s námi konzultovat návrhy a realizace privátních bazénů.

Oproti minulým ročníkům byla účast návštěvníků slabší, na vině je zřejmě finanční krize, která zasáhla i tento prestižní veletrh. Proto budeme zvažovat, zda se veletrhu CONECO v nadcházejících letech opět zúčastníme. I přesto však věříme, že jsme díky prezentaci utkvěli v paměti mnoha veřejným i privátním investorům a že jsme úspěšně navázali kontakty pro budoucí spolupráci.

Tento veletrh je považován za největší a nejprestižnější veletrh svého druhu na Slovensku a účastní se jej i zahraniční vystavovatelé. A protože i Centroprojekt se právem řadí na stavebním trhu k nejvýznamnějším firmám realizujícím aquaparky, koupaliště a privátní bazény, nemohl náš stánek pochopitelně chybět.