Bazénové technologie pro Nekky ve Zlíně dodal Centroprojekt

První bazén pro děti se slanou vodou ve Zlínském kraji

Publikováno 21.11.2008

Neobvyklé prvenství jsme si připravili na závěr letošního roku – instalovali jsme první bazénovou technologii na slanou vodu ve Zlínském kraji v plaveckém centru Nekky II

Prostory Nekky II jsou určeny dětem ve věku od tří do šesti let. Hlavní atrakcí je nový foliový bazén o rozměrech 10×5,3 m a hloubce 1,2 m. Teplota vody se pohybuje v rozmezí 30° – 32° C.

Jak funguje bazénová technologie se slanou vodou?

Bazénové technologie pro Nekky ve Zlíně dodal CentroprojektBazén využívá technologii desinfekce vody pomocí kyseliny chlorné, vyrobené elektrolytickým rozkladem solného roztoku NaCl. Princip spočívá v tom, že se ve vodě bazénu rozpustí sůl (NaCl) v koncentraci 0,3 – 0,5 % (tj. 3 – 5 kg/m3).

Elektrodový článek vyrábějící chlornan sodný je vsazen přímo do bazénového potrubí. Systém je dále doplněn ozonizací pro dokonalejší desinfekci bazénové vody.

Výsledkem je čistá voda vhodná i pro alergie na chlor

Ohlasy prvních uživatelů z řad dětí i rodičů jsou velmi pozitivní. Voda je čirá, jiskřivá, příjemná, nedráždivá, má dokonce antiseptické účinky na lidskou pokožku a děti i po delším plavání a styku s vodou nemají oči zarudlé, ani je neštípají. Ideální varianta pro maminky s dětmi alergickými na chlor.

Bazénové technologie pro Nekky ve Zlíně dodal CentroprojektVěříme, že toto plavecké centrum přinese spoustu radosti a pozitivních zkušeností mnoha dětem a rodičům a najde si své pravidelné uživatele, třeba i z řad zaměstnanců Centroprojektu a jejich malých ratolestí.

Centrum Nekky II zahájilo svůj provoz 14. listopadu.  Bazén vznikl v bývalé staré kotelně na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy. Realizace byla dokončena během uplynulých šesti měsíců.