Z koupaliště aquapark: Uherské Hradiště je připraveno

Rekonstrukce koupaliště v Uherském Hradišti dokončena

Publikováno 14.2.2011

Jak vypadá dokončená proměna nevyhovujícího koupaliště na atraktivní městský aquapark v Uherském Hradišti?

Technický i technologický stav krytého plaveckého bazénu a venkovního koupaliště signalizoval potřebu velkých oprav a žádoucí modernizace. Od roku 2003 tak začaly vznikat vize a koncepce na rekonstrukci a přestavbu celého areálu.

S koncem školního roku 2009 byl celý areál uzavřen a na podzim téhož roku započala přestavba v moderní sportovně-relaxační centrum, která byla dokončena v listopadu 2010.

Aquapark pro celou rodinu

Vodní areál je rozdělen na několik zón. Zóna 1 je zaměřena na kondiční plavání a výuku jednotlivců. Nachází se v ní dva bazény a parní kabina.

Zóna 2 je určena pro aktivní vodní radovánky i relaxaci. V této zóně je zábavný bazén nepravidelného tvaru, který nabízí divokou řeku, vodní číši, vzduchovou lavici, vodní chrliče a dnové perličky. K relaxaci jsou určeny dva whirlpooly s teplou vodou. Nezapomnělo se ani na maminky a jejich děti, pro které je zde dětské brouzdaliště s vodním hříbkem a chrličem.

Milovníci koupání pod širým nebem mají možnost využít celoroční vyhřívaný výplavový bazén s teplotou 33°C. Největším adrenalinem v této zóně jsou tobogány X Tube o celkové délce 185,6m sjízdný na nafukovacích duších a tobogán Black Hole dlouhý 140m s jedinečným barevným osvětlením.

Třetí zóna, tedy wellness centrum navozuje příjemnou uklidňující a relaxační atmosféru. Kromě finské, turecké, bylinné sauny, balnária a ochlazovacího centra se zde nachází slaný whirlpool, který blahodárně působí na pokožku, pohybové a dýchací ústrojí, urychluje proces detoxikace a příznivě působí i na naši psychiku.