Za prací do Srbska: výstavba aquaparku Bački Petrovac

Za prací do Srbska: výstavba aquaparku Bački Petrovac

Publikováno 27.7.2011

Významná zakázka až v daleké jihovýchodní Evropě odstartovala v dubnu tohoto roku. Jedná se o venkovní komplex bazénů a tobogánů, který se bude nacházet na okraji obce Bački Petrovac.

Tato obec se nachází na úrodné půdě Vojvodina, která je nedaleko cca 18 km od druhého největšího města Srbska – Novy Sad. Tato obec má 6 000 obyvatel s předky ze Slovenska, kteří sem přišli za doby Marie Terezie.

Aquapark tvoří betonové bazény opatřené modrým nátěrem s keramickým obkladem na přelivných žlábcích. Pro atraktivitu budou bazény osvětleny. Bazénová technologie bude provedena systémem průtočných bazénů bez použití filtrace. Zdrojem napouštění a cirkulaci vody bude používána voda z vrtu.

 

První etapa, která je právě v realizaci, obsahuje:

  • geotermální vrt o hloubce 850 m s vydatností 20 l/s,
  • provozní vstupní budova, tři objekty strojoven pro technologii,
  • bazén s vlnobitím o velikosti cca 50 x 20 m,
  • relaxační bazén o velikosti cca 40 x 18 m – kde budou chrliče, vodní děla, masážní trysky ve stěně, vzduchová masážní lůžka, vzduchové masážní sedátka, perličky apod.,
  • dětský bazén o velikosti 40 x 20 m nepravidelného tvaru s hloubkou od 0 – 40 cm, kde bude osazen atraktivní dětský hrad se skluzavkami,
  • divoká řeka o délce zhruba 120 m šíře 3 m, kde jsou osazeny stěnové nerezové pohánějící trysky,
  • dále 2 dojezdové bazény o velikosti 27 x 12 respektive 15 x 10 m. Tyto bazény budou sloužit pouze jako dojezdy tobogánů a skluzavek. Bude zde Kamikadze, Space Boat, Turbo Lane, Vahadlo apod.

Kompletní zastřešení stavby má slovenská firma Oraving, stavební práce vykonává místní srbská firma Slovan Selenča, dodávku tobogánů a skluzavek dodává firma Mazur z Polska a kompletní dodávku bazénových technologií a atrakcí provádí naše divize Centroprojektu.

Investorem tohoto aquaparku jsou soukromí investoři ze Slovenska přičemž výše investice 1. etapy je 8 milionů €. V budoucnu bude realizována i navazující etapy, jejímž obsahem bude doplnění o filtraci vody, další bazény, tobogány, wellnes centrum a obytná část s chýšemi (bungalovy).