Brněnská Riviéra po 10 měsících otevřena

Publikováno 26.6.2018

A parametry tohoto koupaliště jsou impozantní – více než 5500 m2 vodní plochy, 8 km potrubí, denní návštěvnost přes 7000 lidí.

Co vedlo investora ke kompletní rekonstrukci celého areálu a mimo jiné použití 12 000 m2 nerezových povrchů?

„K rozsáhlé rekonstrukci jsme museli přistoupit z důvodu masivního úniku vody z původních bazénů. Denně se kvůli tomu ztratilo až dvě stě kubíků vody a její doplňování stálo statisíce korun. Původní betonovou dlažbu proto nahradily vany z nerezu, kterého bylo použito až sedm tisíc metrů čtverečních,“ přiblížil první náměstek primátora Petr Hladík.

Slavnostního otevření se zúčastnil také primátor města Brna Ing. Petr Vokřál, zástupci městské společnosti STAREZ–SPORT – ředitel Martin Mikš a předseda představenstva Ing. Antonín Crha.

Pochvalu zúčastněným vyslovil také Petr Ševela, ředitel divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie:

„Centroprojekt byl zhotovitelem projektové dokumentace a dodavatelem toho, co tu nevidíte – potrubí, filtrů, čerpadel… Na rekonstrukci se intenzivně pracovalo i během zimních měsíců, za deště i za mrazu, pod stany. Za pracovní nasazení chci poděkovat našim montérům a servisním pracovníkům, firmě Berndorf i subdodavatelům. Samozřejmě díky investorovi, že si vybral právě naši firmu pro tak rozsáhlou spolupráci.“

Obejít bazény? Kilometrová procházka

Koupaliště prošlo výraznou obměnou, přibyl tu osmimetrový tobogán, patnáct metrů dlouhá skluzavka, lavice a lehátka s provzdušněním nebo lanový most s lekníny.

Děti si pak užijí vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky.

Celková investice vyšla na 218 490 000 korun.

Nové bazénové technologie

Nezbytnou součástí proměny celého koupaliště byla rekonstrukce stávající a instalace nových okruhů pro čištění bazénů.

Pro zajištění dostatečné kapacity byl poblíž provozní budovy se šatnami přistavěn lehký ocelový přístřešek s dřevěným obložením. Tento materiál byl zvolen s ohledem na přírodní atmosféru celé Riviéry.