Sezona v novém v Praze, Brně, Vlčnově, Poličce i v Tatralandii

Publikováno 4.7.2018

Měsíce, dny a někdy i hodiny před letní sezónou jsou pro bazénáře obdobím dokončování nových a rekonstruovaných bazénů. Takže – kam se letos vydat za novinkami?

Z větších i menších akcí vybíráme pět koupališť, malých i velkých – dva nové tobogány v Tatralandii, koupaliště Pražačka v Praze, nový tobogán a whirlpool v Poličcekoupaliště ve Vlčnově a největší projekt letošního roku – brněnská Riviéra.

Do Tater na MEGA tobogány

Návštěvníci slovenské Tatralandie si od července 2018 mohou užít novou adrenalinovou jízdu na dvou tobogánech. Pro modrobílý Delphin (140 m) a žlutobílý tobogan 4 Family (182 m) s dojezdovým bazénem jsme připravili a dodali potřebné bazénové technologie.

Další fotografie a informace najdete v referencích.

 

Koupaliště Pražačka na Žižkově

Rekonstrukce koupaliště byla již nevyhnutelná kvůli havarijnímu stavu a stále složitější údržbě. Nový koncept koupaliště má ambici uspokojit co nejširší vrstvy obyvatel Prahy 3, kam kromě kondičních plavců patří také rodiny s dětmi, senioři či neplavci.

Nové koupaliště je členěno do třech funkčních zón – plavecké, relaxační a rodinné s atrakcemi pro děti.

Více informací se dozvíte v referenci Nerezový bazén na Pražačce.

 

V Poličce potěší nové atrakce

Ve vnitřním bazénu potěší nový whirlpool a také tobogán. Pro obě atrakce jsme připravili potřebné bazénové technologie.

Více fotografií najdete v referencích.

 

Vlčnovjané, do bazénu!

V obci známé Jízdou Králů prošel rekonstrukcí celý areál místního koupaliště. Návštěvníci tak mohou využít nové lanové centrum, trampolínu či hřiště na beach volejbal. Pro plavce je vedle bazénu s hloubkou až 180 cm k dispozici také skluzavka, vodní chrliče či nová plošina pro vstup handicapovaných do bazénu. Budoucí plavci pak jistě využijí dětský nerezový bazén se dvěma úrovněmi a malou skluzavkou mezi nimi.

Podnětem k rozsáhlé rekonstrukci byl špatný stav bazénové vany i technologie. Výsledkem je příjemný vodní areál, který místní budou jistě v letních dnech pravidelně využívat.

Na jaké atrace se můžete těšit? Podívejte se.

 

Riviéra v Brně

Brněnský vodní areál je zřejmě největším projektem letošního roku. Jeho parametry jsou impozantní – délka vodních potrubí více než 8 km a vodní plocha větší než 5500 m2.

„K rozsáhlé rekonstrukci jsme museli přistoupit z důvodu masivního úniku vody z původních bazénů. Denně se kvůli tomu ztratilo až dvě stě kubíků vody a její doplňování stálo statisíce korun. Původní betonovou dlažbu proto nahradily vany z nerezu, kterého bylo použito až sedm tisíc metrů čtverečních,“ zdůvodňuje rekonstrukci první náměstek primátora Petr Hladík.

Rozsah celé rekonstrukce si můžete prohlédnout v referenci Rekonstrukce koupaliště Riviéra.