Jak zvýšit atraktivitu každého koupaliště? 7 možností bazénových atrakcí

Publikováno 29.1.2021

Vodní atrakce jsou velikým lákadlem pro návštěvníky. Právě možnost aktivního strávení času v aquaparků či na koupališti zvyšuje atraktivitu a motivuje k opakovaným návštěvám. Podívejte se s námi na galerii pro vaši inspiraci.

Podvodní atrakce

Jedná se především o řadu masážích trysek, lavic, lehátek, dnových perliček a masáže nohou.

Mezi největší atrakce zabudované do tělesa bazénu patří proudové kanály, divoké a líné řeky.

 

Inspirace #01: Líná řeka

Nechat se unášet vodou ve svitu slunečních paprsků, ať už s tělem ve vodě či na nafukovacím raftu, je oblíbenou relaxační aktivitou mnoha návštěvníků aquaparků. A jak takové líné řeky mohou vypadat?

Takové atrakce si můžete užít například v aquaparku Aquacolors v chorvatské Poreči, v termálním koupališti Thermal Corvinus ve slovenském Velkém Mederu o ploše 369 m2 nebo ve venkovním areálu Aqualandu Moravia.

Línou řeku si můžete užít i v interiéru bazénové haly. Tento zážitek hledejte v Aquapraku v Rakovníku.

 

Inspirace #02: Vlnové bazény

Vlnové bazény najdete např. v aquaparku Meander ve slovenské Oravici, v chorvatské Poreči nebo Velkém Mederu.

Právě termální areál Thermal Corvinus na jižním Slovensku zdobí od roku 2019 vlnový bazén o ploše 1440 m2. Podívejte se na něj také ze vzduchu v tomto videu.

 

Inspirace #03: Dnové perličky a masážní lavice a lehátka

Okraje nových nerezových bazénů koupaliště Riviéra v Brně doplňují masážní vzduchové lavice a lehátka o délce 15 metrů. Dnové perličky najdete i ve venkovním bazénu v Zubří.

 

Nadvodní atrakce

Děti mohou na bazénech najít stříkající zvířátka a vodní fontánky. Pro větší návštěvníky jsou určeny sestavy chrličů a vodních děl, vodní číše a vodní hřiby, vodopády, vodní clony a laser-show.

Do kategorie nadvodních atrakcí dále patří šplhací sítě, šplhací lana, lozicí stěny a skokanská prkna a můstky.

 

Inspirace #04: Lekníny a lozicí sítě

Celou šířku bazénu Riviéra v Brně lze přejít po leknínech připoutaných ke dnu bazénu či přelézt po síti nad vodní hladinou.

 

Inspirace #05: Šplhací stěny

Inspirace #06: Skluzavky

Pro nejmenší děti jsou určeny skluzavky bez přívodu vody, které jsou součástí dětských bazénků. Větší skluzavky už vyžadují samostatný přívod vody pro smáčení kluzné plochy.

Skluzavky níže najdete na koupalištích a bazénech v Zubří, Šumperku, Krnově, Českém Těšíně a na zlínských koupalištích Panorama a Zelené.

 

Inspirace #07: Tobogány

Snad nejoblíbenější atrakce pro všechny věkové skupiny mají mnoho možností provedení – otevřené i uzavřené, se světelnými efekty, rychlostí a sklonem. Unikátní je tobogán s jízdou do kopce, který od minulého roku najdete ve venkovním areálu Aqualandu Moravia.

Uzavřené tobogány s nástupem a dojezdem v interiéru mohou být v provozu celý rok.

Na fotkách níže najdete tobogány ze slovenského Šamorína, Pozlovic, Aqualandu Moravia, Zubří, Tatralandie, brněnské Riviéry (video na Youtube), Vlašimi, Havířova, termálního centra Galantia, Gino Paradise v gruzínském Tbilisi a z chorvatského Aquacolors.