Jarní odborné dny ABAS: sdílíme zkušenosti s rekonstrukcí koupaliště Riviéra

Publikováno 22.7.2019

Brno hostilo Jarní odborné dny Asociace bazénů a saun ČR a největší nerezové koupaliště ve střední Evropě – tamnější Riviéra – tak v programu nemohla chybět. A protože jsme pod proměnou tohoto působivého areálu podepsáni, podělili jsme se o vlastní zkušenosti!

Jarní odborné dny ABAS ČR navštívilo zhruba šedesát lidí ze všech koutů republiky. Pro účastníky byla připravena kombinace odborných přednášek a exkurzí na zajímavých koupalištích vybraných v souladu s tématem akce – atypické projekty koupališť.

 

Druhý den nadupaný odbornými přednáškami

První odborné přednášky se ujali naši kolegové Filip Orsava a Petr Ševela, kteří představili průběh rekonstrukce koupaliště Riviéra. Posluchači ocenili nejen časosběrný snímek, ale také 3D modely koupaliště a informace o řešení zimní fáze rekonstrukce.

 

 

Po něm se slova ujal Petr Mihola, vedoucí koupaliště Riviéra. Jeho živý a komunikativní projev i prakticky pojaté zkušenosti z prvního roku provozu vzbudily velkou pozornost i ohlas u posluchačů, kteří kladli celou řadu otázek.

Velké emoce vyvolala i přednáška Radka Turina, zaměřená na systém vzdělávání plavčíků společnosti STAREZ-SPORT (investora rekonstrukce Riviéry) včetně videozáznamů používaných při výcviku plavčíků.

V poslední přednášce pak Boris Herman ze společnosti Berndorf Bäderbau završil představení koupaliště Riviéra z pohledu dodavatele nerezových bazénů. Posluchače zaujaly mimo jiné informace o čištění a zazimování bazénů.

 

Čím šedivější je praxe života, tím bujněji se zelená strom teorie

Po přednáškovém bloku se účastníci přesunuli na koupaliště Riviéra, kde pro ně Petr Mihola jako vedoucí tohoto provozu připravil jak prohlídku technologického zázemí, tak i celého koupaliště. Ochotně odpovídal na nejrůznější dotazy a podělil se i o plány do budoucnosti.

 

Pan Mihola se tak velmi zasloužil o veskrze pozitivní zážitky jak z exkurze na Riviéře, tak z celých odborných dnů. Za to mu patří velký dík!

 

Jarní odborné dny Asociace bazénů a saun proběhly v Brně ve dnech 4. až 6. června 2019.

Zkrácený text je převzat ze zpravodaje ABAS ČR.