Než koupaliště přivítá první návštěvníky – třeba ve Velkém Mederu

Publikováno 8.7.2019

Před letní sezónou 2019 se otevřela nová venkovní část známých termálů ve Veľkém Mederu. Co samotnému relaxování návštěvníků předchází z pohledu bazénových technologií?

Nejdřív beton a potrubí

Nezbytnou a zároveň nejviditelnější fází jsou terénní úpravy a betonáž bazénových van. Zároveň probíhá pokládka venkovních rozvodů potrubí bazénových technologií.

 

Následují bazénové technologie…

Do stavebně dokončených strojoven čerpadel se montují bazénové technologie (filtry, čerpadla a ohřev vody) a potrubní rozvody.

V areálu zároveň probíhají dodávky dalších profesí jako je silnoproud, měření a regulace (MaR), rozvody kabelů a rozvaděčů.

Spoustu zájemců si jistě najde atrakce vlnobití v největším bazénu. Tato funkce má samostatnou bazénovou technologii umístěnou v hlavní strojovně vlnobití.

Stavební firma současně provádí veškeré obklady a terénní úpravy. Po dokončení stavby a obkladů do bazénových van vstupují naši montážní pracovníci, aby mohli dokončit zabudované bazénové prvky jako jsou trysky, vpustě, atrakce a sací mříže.

 

…a jejich finalizace

Závěr stavby je vždy hektický, aby při souběhu mnoha profesí bylo vše provedeno správně. Po kompletaci strojovny čerpadel, chlorovny a vlnobití následuje proplach a dezinfekce potrubí, čistí se bazény a vyrovnávací nádrže.

Napouštění bazénů je všemi očekávaný okamžik, protože se blíží zkušební provoz. Tomu předchází individuální a komplexní zkoušky bazénové technologie, zaškolení obsluhy provozovatele, odběr vzorků vody a předání díla investorovi.

Teprve poté mohou přijít návštěvníci, kterým dělají nové bazény a atrakce radost.

 

Základní informace / Venkovní bazénový svět v Thermal Corvinus

Investor / TERMÁL s.r.o.
Autor / Ing. arch. Ambrus Csaba, adif architects
Projekt a dodávka bazénové technologie / CENTROPROJEKT GROUP a.s., Divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie
Realizace / 2018 – 2019