Koupání na mrazu? Vyražte do termálů!

Publikováno 23.1.2019

Venku je teplota pod nulou a vy toužíte po koupání pod širou oblohou? Vyhřívané bazény jsou energeticky náročné, zato termální voda ekonomiku provozu výrazně zlepšuje. Právě pracujeme na dvou termálních areálech – inspirujte se, kam příští zimu vyrazit!

Zajištění teplé či přímo vřící vody z geotermálních vrtů ekonomickou stránku samozřejmě výrazně zlepší. V našem firemním časopise Kóta kolega-servisman Jiří Bravený bazénové technologie mluvil i o druhé straně mince – je nutné počítat s náročnější péčí a údržbou celé technologie.

Termály u slovenské Nitry

Sto kilometrů východně od Bratislavy se podílíme na rozšíření stávajícího vodního areálu Thermalpark Nitrava. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na spoustu atrakcí a zábavy v bazénech rozdělených do šesti samostatných filtračních okruhů.

Areál využívá termální vodu z místních hlubinných vrtů, která má blahodárné účinky na revma a pohybové ústrojí.

Pro nově instalovanou bazénovou technologii jsme vedle řešení samotných bazénů projektovali i tři další objekty – úpravnu vody, chlorovnu a brodítka.

Součástí technologické úpravy bazénové vody jsou betonové vyrovnávací nádrže, oběhová čerpadla, tlakové filtry s vícevrstvou filtrační náplní, automatické dávkovací zařízení chemikálií.

Chlor pro desinfekci vody v jednotlivých bazénech bude odebírán z nové chlorovny.

Fotografie z probíhající výstavby najdete v referenci Bazénové technologie pro Thermal Park Nitrava.

 

Technologie pro termály ve Velkém Mederu

Po bazénových technologiích pro termální koupaliště v Bešeňové či Polném Kesovu pracujeme na rozšíření vodního areálu THERMAL CORVINUS ve známém Velkém Mederu.

Atrakce pro malé i velké

Cílem celé investice je rozšířit nabídku venkovních aktivit a dále tak zatraktivnit celý areál. Z dálky viditelnou dominantou bude umělá skála se třemi skokanskými můstky. Pro dotvoření atmosféry bude po této skále stékat i voda.

Naproti se bude nacházet vlnový bazén, který bude v klidnější části propojen s dětským bazénem. Hned vedle si dosytosti užijí děti do 10 let na tzv. SprayParku (dětské hřiště s vodními prvky a atrakcemi a s nízkou hladinou vody).

Další oblíbenou atrakcí bude jistě proudová řeka s umělou jeskyní a ostrovem uprostřed.

Nový areál můžete navštívit v letní sezoně 2019.

Další vizualizace celého projektu si můžete prohlédnout v referencích.

 

Slovensko, země termálům zaslíbená

Jak je vidět, vodním areálům používajících termální vodu z vrtů se daří především u našich sousedů. Právě tam máme další podobné zkušenosti s bazény pro Vodní park Bešeňová nebo Termálne centrum Galandia.