Největší středoevropské nerezové koupaliště s cenou ze Stavby roku Zlínského kraje!

Publikováno 17.5.2019

„Pro ocenění jsme si museli dojet z Brna až do Uherského Brodu.“ Taková slova říkal s úsměvem investiční ředitel společnosti STAREZ – SPORT Tomáš Fiala po převzetí hlavní ceny. A my Starezu děkujeme za příležitost se podílet na tak výjimečném projektu!

V letošním ročníku soutěže o nejlepší stavby realizované na území Zlínského kraje nebo místními firmami za jeho hranicemi jsme měli hned dvě realizace z minulého roku. Prvním byla přístavba pro whirlpool a stavební úpravy 50 metrového bazénu ve zlínských lázních a druhou přihlášenou stavbou byla rekonstrukce bazénů koupaliště Riviéra v Brně – Pisárkách.

Ocenění Hlavní cenou komentovala odborná porota těmito slovy:

„Podnětem vedoucím k rekonstrukci byl masivní únik vody z masivních bazénů, stejně tak betonové prefabrikáty a monolitické konstrukce byly značně poškozeny. Samotná modernizace zahrnovala stavební úpravy koupaliště, výměnu a obnovu bazénové technologie a původní povrch bazénů byl nahrazen nerezovými plechy, čímž se Riviéra stala největším nerezovým koupalištěm ve střední Evropě.
Rekreační areál získal také nové zážitkové prvky – chrliče, vodní děla, trysky, masážní lavice či leknínový most.
Životnost nových bazénů je několik desítek let a jejich výhodou je, že není nutná téměř žádná údržba. Byl zachován koncept původního koupaliště, které využívá slepé rameno řeky Svratky.“

Základní informace o rekonstrukci Riviéry

Název stavby / Rekonstrukce bazénů koupaliště Riviéra, Brno – Pisárky
Investor / STAREZ – SPORT, a.s.
Generální projektant / CENTROPROJEKT GROUP a.s.
Generální dodavatel / Metrostav a.s.
Autor původního řešení (1985) / prof. Ing. arch. Petr Hrůša
Celkové náklady / 218 490 000 Kč
Období výstavby / 10/2017 – 06/2018

O soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Již 17. ročník soutěže o nejlepší stavbu Zlínského kraje společně vyhlašují Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Záštitu již tradičně převzal hejtman Zlínského kraje, stejně jako loni Jiří Čunek.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo ve čtvrtek 16. května 2019 ve velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě. Celým večerem nás provedla moderátorka a známá „sporťačka“ Barbora Černošková, o kulturní doprovod na vysoké úrovni a se zapojením diváků se postaralo nejznámější české smyčcové trio INFLAGRANTI s originálními úpravami a parafrázemi slavných světových melodií z klasiky i rocku.

Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zviditelňovat projekční a dodavatelské subjekty, mající sídlo ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

Fotogalerie z galavečera