V Šumperku si udělali radost příkladným městským koupalištěm

Publikováno 2.7.2020

Nová vana krytého bazénu, tobogánová věž a wellness. Podívejte se na zásadní modernizaci šumperského koupaliště s vnitřními i venkovním bazénem. Tobogány jedou!

V jarních měsících se dokončila krásná proměna městského koupaliště v Šumperku. Návštěvníci si užijí hned tři bazény (vnitřní plavecký a dětský i venkovní), vodní atrakce a také trochu adrenalinu na skluzavce a na tobogánu.

Otevření se plánuje na 1. září, fotografie z areálu si můžete prohlédnout už teď.

Dominantou je modrý bazén a dřevěné vazníky. A toho světla!

Vnitřní plavecký bazén má rozměry 25 x 12,5 metru při hloubce 1,6 metru.

Šumperský areál nabízí také příležitost k relaxaci – stačí si vybrat mezi whirlpoolem pro 10 osob nebo parní a suchou ohřívárnou s následným odpočinkem v zóně s lehátky.

 

Vnitřní dětský bazén

Hned vedle plaveckého bazénu se nachází dětské brouzdaliště s hloubkou vody 60 – 90 cm.

 

Venkovní bazén

Interiér a exteriér celého areálu je propojen skrze prosklenou fasádu. Venkovní bazén je nerezový. Tento povrch byl vybrán pro svou dlouhodobou kvalitu a schopnost odolávat počasí. Rozměry bazénu jsou 24 x 8 metrů a zvláštností je také protiproud s 5 minutovým cyklem.

Do bazénu zároveň vede žlutá skluzavka až pro 3 osoby.

 

Akce „Z“ mohou mít negativní vliv na kvalitu stavby

Nosné konstrukce krytých bazénů jsou obecně velmi zatíženy náročným provozem a bazénovou chemií. Pokud nebyly v dřívějších tzv. „akcích Z“ stavební práce provedeny dostatečně kvalitně, zásadně se tím zkracuje životnost celého objektu.

V případě šumperského koupaliště se tyto vady projevily v narušení statiky původní konstrukce a vícenákladech na betonáž nové stropní desky mezi suterénem a hlavní bazénovou vanou.

Původní provedení střechy nahradily pohledové dřevěné vazníky, které ještě více zpříjemnily nový prostor krytého bazénu.

 

Investor / Město Šumperk
Generální projektant / Ing. arch. Jaroslav Ševčík, ARCH.Z.STUDIO
Projekt a dodávka bazénových technologií / CENTROPROJEKT GROUP a.s., divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie
Realizace / 2019 – 2020