Obrazem: Inspirace wellness pro relaxaci těla i duše

Publikováno 27.2.2021

Wellness je v dnešní době nedílnou součástí nejen každého aquaparku, ale také hotelu či rekreačního zařízení. Tyto odpočinkové a relaxační procedury často tvoří samostatný svět uprostřed vodního areálu. Podívejte se na příklady možných řešení.

V naší „bazénářské“ divizi Centroprojektu máme pro navrhování provozů wellness a spa zkušené projektanty, kteří dokáží vhodně propojit bazénový provoz s wellness (sauny, parní kabiny, solné jeskyně, masáže atd.) a poskytnout tak návštěvníkům jedinečný zážitek z návštěvy těchto zařízení.

 

Whirlpooly

V interiéru jsou nejviditelnější a velmi oblíbenou relaxační aktivitou vířivé bazény. S probíhajícími rekonstrukcemi se s whirlpooly stále častěji potkáte i v dříve realizovaných městských lázní a vnitřních koupališť.

Fotky z následující fotogalerie jsou z našich referencí – lázně Zlín, aquapark v Popradě, Aqua Šport centra v Púchově, z nového vodního areálu v Zubří, whirlpool v Poličce či aquaparku v Rakovníku.

Fotky jsou také z hotelových bazénů a wellness – vířivý bazén z hotelu Pošta, Lanterny ve Velkých Karlovicích, karlovarského hotelu Richmond, hotelu Luhačovice nebo z wellness v hotelu Montér.

 

 

Sauny na tisíc způsobů

Máte rádi saunu finskou či parní? Nebo snad tropickou, herbal či infra? Ve vodních areálech a wellness centrech existují desítky variant, tady vám představíme konkrétní reference z hotelu Richmond v Karlových Varech, ze Zubří a slovenského Púchova.

 

Vany a sprchy

Po sauně si můžete dát ledovou sprchu na mnoho způsobů – do této fotogalerie vybíráme umělou Bešeňovskou jeskyni s vodopády a dřevěný sud v Zubří.

 

Odpočívárny

Tato odpočinková místa, zpravidla doplněná klidnou hudbou, najdete například v Zubří a v karlovarském hotelu Richmond.

Kneippův chodník

Díky prostorové úspornosti je tento relaxační prvek velmi častý, najdete jej např. v Aqua Šport centru ve slovenském Púchově.

 

Vodní bar

Stále častěji můžete ve vodních areálech narazit na tzv. vodní bar – a to v exteriéru i interiéru. Ve fotogalerii vidíte tato oblíbená místo z Bešeňové, Popradu či Aqualandu Moravia.

 

Líná řeka

V interiéru se můžete nechat unášet línou řekou například v rakovnickém AquapRaku.