Oceněný rozvoj města: hlavní cena pro koupaliště Bojkovice

Publikováno 21.6.2022

V jubilejním 20. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje uspěla rekonstrukce městského koupaliště v Bojkovicích za 45 milionů korun.

Podívejte se, na co se mohou těšit návštěvníci nového areálu.

 

Zásadní zvýšení atraktivity městského koupaliště vděčí bojkovický vodní areál kombinaci široké škály aktivit a zábavních prvků:

  • nerezový plavecký a zábavní bazén o rozměrech 30×18 metrů,
  • v bazénu jsou zábavné i relaxační prvky: skluzavka, chrliče, vodní dělo, vzduchové masážní trysky, šplhací síť, houpací záliv a zatopený ostrov,
  • nerezový dětský bazén se dvěma skluzavkami v provedení zvířátek a dva vodní chrliče,
  • bufet a slunící terasa na střeše vstupního objektu s nápojovým barem,
  • wellness se saunou, whirlpool a odpočinkovou zónou.

V souladu se současnými trendy a požadavky na uživatelskou přívětivost je nainstalován moderní vstupní a odbavovací systém bez nutnosti použití hotovosti.

Plaveckou sezónu prodlužují a energetickou náročnost celého systému snižují tepelná čerpadla, která ohřívají vodu na cca 27-28° C.

 

 

Vyrazíte? Aktuální návštěvnost na webkameře z areálu

 

Účastníci stavby

Investor / Město Bojkovice
Projektant / CENTROPROJEKT GROUP, a.s., divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie; PROJEKTY STAVEB Czech Republic s.r.o.
Dodavatel / CENTROPROJEKT GROUP, a.s.; STAVBY VANTO, s.r.o.
Autor díla / Petr Ševela, Ing. Dušan Šišpera
Finanční náklady / 45,2 mil. Kč
Realizace / 04/2019 –⁠ 05/2021

 

Tři želízka Centroprojektu v soutěžním ohni

Vedle oceněného koupaliště v Bojkovicích reprezentovaly naši projekční a dodavatelskou práci další dvě stavby –⁠ kruhová křižovatka ulice Bartošova a ulice Vodní ve Zlíně a také rekonstrukce 25m bazénu v areálu Lázní Zlín.

 

O Stavbě roku Zlínského kraje

Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zviditelňovat projekční a dodavatelské subjekty, mající sídlo ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, vyhlásili již XX. ročník soutěže Stavba roku 2021 Zlínského kraje.