Stavba roku Zlínského kraje? Aqualand Moravia – TOP aquapark v celé Evropě

Publikováno 13.8.2021

V soutěži o nejlepší stavby Zlínského kraje za rok 2020 nás bude reprezentovat nový venkovní areál Aqualandu Moravia.

V Pasohlávkách můžou slavit – Aqualand Moravia má zbrusu nový venkovní areál, který je oproti původní rozloze venkovní části dvojnásobný, a potvrzuje tak svou pozici na špici vodních radovánek v Evropě.

 

 

Aktuálně návštěvníkům nabízí dvanáct tobogánů a sedm bazénů, venkovních i vnitřních – a Centroprojekt byl u toho.

 

 

Na tobogánu vzhůru!

Některé atrakce jsou přitom unikátní i v kontextu Evropy. Třeba na tobogánu už jel dolů každý, ale jet na raftu do kopce? Ano, návštěvníci aquaparků v Texasu nebo na Kanárských ostrovech už to mohli zažít – ale od července 2020 je tato vodní „horská dráha“ i na jižní Moravě.

 

 

Klidná řeka s drive-thru a výhledem na Pálavu

Nový venkovní areál si můžete projít pěšky – nebo si jej můžete stylově projet v nové klidné řece. Tato „dopravní tepna“ se dvěma nástupními místy je dlouhá 315 metrů a široká 3 metry, má zrychlenou část, vede tunelem i skrz vodopády. Stačí nasednout do připraveného raftu a prohlédnout si všechny novinky.

 

 

A abyste doplnili pitný režim, stačí jen přibrzdit u nového vodního baru a objednat si svůj oblíbený drink, aniž byste museli vylézt z vody.

 

 

Pro velké – a speciálně i pro ty malé

Nejmenší návštěvníci si užijí dětský vodní hrad se skluzavkami a herními prvky a oblíbené vodní hřiště, takzvaný „spray park“.

Rozšíření venkovního areálu zahrnuje i tematické restaurace, technologické zázemí a nový vstup do aquaparku společně se šatnami a toaletami.

 

 

Bazénové technologie

 

O soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Hlavním cílem již 19. ročníku soutěže o nejlepší stavbu Zlínského kraje je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů a projekčních i dodavatelských společností se sídlem ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.